Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2015-2016 н.р.

Засідання кафедри вчителів природничого циклу в Миколаївському класичному ліцеї
01.02.2016, 19:52

Засідання кафедри вчителів природничого циклу Миколаївського класичного ліцею  було присвячено темі «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках  природничого циклу для розвитку  творчого потенціалу учнів».  З висвітленням задач медіаосвіти, форм та методів формування медіаосвіти виступила вчитель математики Вєднікова О.П.. Власним досвідом  з використання на уроках ІКТ поділилась вчитель фізики Мойсеєнко Л.П.

Учитель інформатики Андреєва Г.П. продемонструвала як використовує  дистанційне навчання.

Дистанційне навчання впроваджується в ліцеї вже третій рік. Воно має такі переваги: можливість цілодобово користуватися системою; зберігання даних та особистої інформації; можливість спілкуватися з вчителем та однокласниками; прозорість оцінювання; навчання у власному темпі, що подобається учням. Система організовує учнів, розвиває у них навички самоаналізу (учні самостійно можуть стежити за своїм балом та завжди знають, що їм потрібно зробити), підвищує інтерес до навчання та можливість реалізації своїх інтересів. Хоча така робота збільшує обсяг роботи вчителя, адже необхідно працювати не тільки з учнями за програмою, але і з тими, хто намагається самостійно вивчати курси, що їх цікавлять, в свою чергу система полегшує процеси планування та підготовки уроків (відразу видно структуру курсу, класні, домашні і додаткові завдання), перевірку практичних робіт (всі результати зберігаються у мережі та доступні з будь-якого комп’ютера, є можливість перевіряти роботи вдома), надає доступ до інформаційних матеріалів, дозволяє батькам учнів бачити оцінки своїх дітей та дізнаватися, що вони ще не виконали.

 Вчитель математики та економіки  Новікова Л.О. презентувала свої наробки з використання медіаресурсів на уроках економіки. А саме: показала зв’язок тем уроків і сюжетів мультфільмів, та продемонструвала на яких саме етапах уроку це можна застосовувати. Така форма роботи дозволяє зробити цікавою та захоплюючою не тільки роботу учнів на творчо-пошуковому рівні, а й буденні кроки з вивчення матеріалу, які здійснюються в рамках відтворюючого та перетворюючого рівнів пізнавальної діяльності - засвоєння фактів, підготовки до вивчення нового матеріалу.

У процесі роботи вибір способів використання ІКТ залежить від поставлених вчителем дидактичних завдань. Комп’ютер у навчальному процесі виконує декілька функцій: він є засобом спілкування, створення проблемних ситуацій, партнером, інструментом, джерелом інформації, контролює дії учнів і надає їм нові пізнавальні можливості.

Методичне об'єднання вчителів природничого циклу


.

Додав: kolinko |
Переглядів: 903
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018