Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 9
Гостей: 9
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2015-2016 н.р.

Засідання обласної творчої лабораторії в ЗОШ №56
04.12.2015, 14:02

На базі Миколаївської загальноосвітньої школи I-III ступенів №56 проведено засідання обласної творчої лабораторії з проблеми: «Особливості уроків курсу «Я у світі» у 4-му класі в умовах упровадження Державного стандарту початкової загальної освіти».
До участі в роботі лабораторії були запрошені викладачі кафедри психології, педагогіки та менеджменту освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, члени міської проблемної групи «Пошук», методист НМЦ Ватульова О.Г., педагогічні працівники, які мають теоретичні напрацювання або досвід роботи із зазначеної проблеми.
Захід розпочався о 9:30 із зустрічі та реєстрації учасників, огляду тематичної виставки «Палітра інноваційних педагогічних ідей ЗОШ №56 ».
Відкрила засідання старший викладачі кафедри психології, педагогіки та менеджменту освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Хортів Г.В., яка окреслила завдання та мету заходу:
- визначити позитивні надбання, проблеми психолого-педагогічного забезпечення викладання курсу «Я у світі» у 4-му класі в умовах упровадження Державного стандарту початкової загальної освіти»;
- сприяти підвищенню науково-теоретичної, методичної підготовки вчителів щодо особливостей викладання даного предмету;
- пропагувати позитивний досвід педагогічних працівників області з даного питання.
Учасникам було представлено медіавізитівку школи «Есе керівника навчального закладу», в якій директор школи Мазур О.М. виклала основні аспекти та результативність роботи навчального закладу з упровадження інноваційних технологій.
Заступник директора з НВР Орленко Л.С. презентувала роботу початкової школи над проблемою « Формування компетентної і соціально- адаптованої особистості випускника початкової школи як результат творчої співпраці вчителя та учня, їх взаємного самовдосконалення».
У практичній частині учасники відвідали відкриті уроки в 4 класах з курсу «Я у світі» вчителів Каур Оксани Анатоліївни, Гонтарук Наталії Володимирівни.
Під час опрацювання тем «Дружелюбність», «Про акуратність», вчителі особливо важливого значення надавали зв’язку з життям, оскільки обмеженість відповідного досвіду учнів потребує постійного залучення й аналізу життєвих вражень − цієї головної чуттєвої опори набутих знань. Орієнтуючись на підручник, класоводи вміло дозувати навчальний матеріал, організовували практичну роботу. Ілюстрації, наочність, відеоматеріали, презентації, які педагоги використовували, були функціональними, реалістично відображати зв’язки й залежності в навколишній дійсності, приваблювати учнів естетикою зображення, стимулювати інтерес до теми.
Оскільки у змісті предмета «Я у світі» першочерговими є формування системи ставлень учнів до навколишнього світу, створення умов для вибору ними суспільних цінностей, формування соціальної, громадянської компетентностей та вміння вчитися, то і уроки вчителів були нестандартними, позбавленим знаннєцентричності, направленими на здобуття дитиною практичних навиків.
Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології, педагогіки та менеджменту освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Олійник Лія Миколаївна виступила з питання «Організація та проведення уроків з предмета «Я у світі», надала методичні рекомендації.
Сокуренко Олена Олексіївна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри психології, педагогіки та менеджменту освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти зупинилась на питанні «Організація дослідницької діяльності на уроках курсу «Я у світі», підготувала корисні поради та матеріали для використання.
Старший викладач кафедри психології, педагогіки та менеджменту освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ляхова Валентина Петрівна висвітлила питання «Чуттєво-емоційний розвиток молодших школярів в процесі викладання предмета «Я у світі»
Качуренко Галина Романівна, учитель початкових класів Миколаївського спеціального навчально- виховного комплексу для дітей зі зниженим зором за допомогою презентації наочно поділилась досвідом роботи з питання «Особливості проведення уроків курсу «Я у світі». Старший викладач кафедри психології, педагогіки та менеджменту освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Хортів Ганна Валеріївна в своєму виступі «Організація контрольно- оцінної діяльності молодших школярів на уроках курсу «Я у світі» довела, що використання ефективних видів контролю та оцінювання знань учнів чим далі стає необхідною умовою практичного застосування в роботі сучасного вчителя початкової школи. Також розповіла про структуру побудови підручника для 4-го класу з урахуванням оновленого змісту програми, акцентувала увагу на системі роботи над завданнями, вивченням програмового матеріалу
У формі «Вільного мікрофону» кожен із учасників міг висловити свою думку при підведенні підсумків. Зустріч пройшла в теплій атмосфері. Вчителі висловили організаторам подяку за отриману цікаву інформацію, що допоможе їм ефективніше організовувати навчально-виховний процес у початковій школі.

Додав: olenasalmanova |
Переглядів: 912
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018