Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2015-2016 н.р.

Зустріч з художником (ЗОШ №29)
04.02.2016, 16:56
Нещодавно в Миколаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №29 відбулася зустріч учнів 7 – 10 класів з художником Антонюком Данилом Андрійовичем. Організатором її проведення стала вчитель зарубіжної літератури Єрошенко Маргарита Олексіївна.

З хвилюванням митець розповів про свого батька, народного художника України, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка, лауреата премії імені Василя Стуса, кавалера ордена «Золотий тризуб», кавалера золотих медалей академій мистецтв України та РФ. Андрій Данилович прожив незвичайне життя великого Майстра. Він народився 13 жовтня 1941 року на Богополі (нині місто Первомайськ Миколаївської області). Дитинство художника пройшло на мальовничих берегах річки Синюхи. Тут він навчився захоплюватися красою рідного краю, вперше взявся за пензель і оволодів мистецтвом живопису.

Закінчивши Первомайську середню школу № 17, обдарований юнак вступив до Одеського художнього училища ім.М. Грекова, де ознайомився із технікою європейських постімпресіоністів. Після його закінчення в 1962 році працював на Закарпатті, в місті Мукачевому, де познайомився з видатними майстрами закарпатської школи живопису. Певний вплив на Андрія Антонюка мав народний художник України Федір Манайло, художник-консультант кінофільму «Тіні забутих предків». У 1965-1971 роках Андрій Данилович працював в Одеському художньому фонді, а в 1971-му переїхав до Миколаєва, де і прожив 42 роки.

Український міфологізм – ось стиль Андрія Даниловича Антонюка. Його картини випромінюють потужну позитивну енергетику. Роботи його зберігаються в приватних колекціях, музеях світу. Багато його робіт стали предметом захоплення в музеях Європи та Америки, були придбані в приватні колекції США, Японії, Канади, Іспанії, Франції та інших країн.
Талант батьків передався їх синові Данилу – продовжувачу роду Антонюків, оригінальному художнику. Все життя батько і син підтримували один одного, дбайливо зберігали сімейні традиції.

У ході зустрічі учні мали змогу поспілкуватися з художником, задати йому питання та переглянути репродукції картин батька, як «Моя Венеція», «Чиста вода», «В казематі», «На Синюсі», «Голгофа», «Цар Колос», «Великдень».

Директор школи Л.А.Грицюк щиро подякувала Данилу Андрійовичу за подарунки та цікаву зустріч, адже вчителі та учні рідко мають можливість вживу поспілкуватися із такими творчими особистостями, доторкнутися до прекрасного. Учні побажали художнику творчої наснаги.
Братошевська С.В., заступник директора з ВР ЗОШ №29


Додав: надія |
Переглядів: 808
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018