Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2016-2017 н.р.

День рідної мови в ЗОШ №28
22.02.2017, 20:15

Мова – духовне багатство народу.
(Василь Сухомлинський)

Що є найцінніше в житті кожної людини? Рідна мати, рідна земля, рідна мова. У рідному слові початок усіх початків людського буття. Святкування Міжнародного дня рідної мови у школі розпочалося 21 лютого із загальношкільної лінійки, яка сприяла вихованню почуття любові до рідної землі, народу та мови, гордості за своє походження.

До цього свята було організовано виставку корисних порад «Як боронити рідну мову». У класних колективах 1-11 класів пройшли тематичні виховні години, під час яких розширювались та поглиблювались знання школярів з мови, прищеплювалось почуття поваги до рідного слова, формувалося розуміння того, що мова – скарб народу.

Учні 6-х класів висловили власні роздуми щодо розвитку і збереження рідної мови під час конкурсу творів «Як я можу долучитися до розвитку і збереження рідної мови?». Дев’ятикласники проявили свої творчі здібності, презентувавши буклети «Міжнародний день рідної мови». Учні 10, 11 класів продемонстрували ерудованість, відповідаючи на цікаві запитання щодо походження та розвитку української мови експрес-опитування «Мовні цікавинки».

Учителі української мови і літератури провели уроки української мови за єдиною соціокультурною лінією. Учні 5-А класу подорожували океаном слів, досліджуючи нові горизонти фонетики української мови («Найпоширеніші випадки чергування голосних і приголосних звуків»). Урок для восьмикласників «Вставні слова, словосполучення та речення», був зорієнтований на формування у школярів загальнолюдських та національних ідеалів, виховував прагнення вдосконалювати себе, своє мовлення, робити його багатим, грамотним.

Учні 7-х класів стали учасниками позакласного інтегрованого заходу – музично-філологічного кастингу «Мелодія рідного слова», під час якого вони мали змогу розширити знання з української мови і переконатися у її красі та милозвучності. Казкові ведучі пан Слово та пані Мелодія розповіли цікаві факти про багатство рідної української мови. Оригінальні конкурси: «Музичний реп-диктант», «Поезія – це завжди неповторність», «З Днем рідної мови!», «Не бійтесь заглядати у словник», «Пісня – душа народу» спонукали учнів до креативного мислення. Талановиті учениці 5-х класів, які майстерно виконали сучасні музичні твори, наповнили захід дивовижною атмосферою, проілюструвавши красу української пісні.

Отже, всією шкільною родиною ми вшанували рідну мову. Учні та вчителі змогли проявити свої творчі та розумові здібності, яскраво продемонстрували любов до рідного слова

Прес-центр школи
 

Додав: kolinko |
Переглядів: 799
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018