Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2016-2017 н.р.

Діяльнісний підхід до формування ключових компетенцій учнів засобами позакласної роботи з математики та фізики (ЗОШ №28)
02.12.2016, 14:55

Головним напрямком діяльності педагогів фізико - математичного циклу нашого навчального закладу є розвиток компетентностей учнів шляхом вровадження діяльнісного та компетентнісного підходів до навчання та заохочення школярів до різноманітних видів навчально - пізнавальної, пошукової діяльності.

Традиційним стало проведення тижня математики та фізики, який цього року проходив у формі саміту знавців точних наук і мав за мету поглибити та розширити знання учнів, розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес, творчу активність, допитливість, почуття колективізму, відповідальності, вміння працювати в команді, виховання потреби у взаємодії.

Реалізуючи діяльнісний підхід, вчителі навчали школярів толерантності, співпраці у груповій та колективній формах роботи, надавали перевагу практичним видам робіт навчального характеру з елементами творчості.

Тиждень був цікавим та насиченим, так як різноманітні заходи сприяли розвитку творчих здібностей учнів, а саме: віртуальний конкурс проектів «Стародавні одиниці» (для учнів 5-6 класів); плакатів «Технічні винаходи, що змінили життя людства» (для учнів 7-9-х класів); поробок «Довкілля у геометричних фігурах» (для учнів 5-11-х класів).

Для зацікавленості дітей до вивчення математики та фізики, розвитку їх пізнавальних здібностей, логічного мислення, кмітливості, проведені математичні турніри та змагання.

Так, учні 5-х класів, брали активну участь у грі «Математичний іподром», що дало їм змогу навчитися мобілізовуватися та долати на своєму шляху математичні перешкоди.

Для учнів 6-х класів проведено квест «Математика та не тільки!». Кожна команда пройшла маршрут, на якому діти зустрічалися з різноманітними випробовуваннями з математики: розв’язували ребуси, кросворди і логічні задачі, складали математичні пазли, виконували пошукові завдання на комп’ютері. Тим часом, вболівальники кожної команди розв’язували логічні головоломки, заробляли додаткові бали своїй команді.

Семикласників було запрошено на  інтелектуальну гру «Формула успіху», в ході якої учні розв’язували цікаві нестандартні задачі з практичним змістом, що дало їм змогу визначити необхідність знань з математики у житті кожної людини та досягти вершин власного успіху.

Підвищенню інтелектуального розвитку дев’ятикласників сприяла математична гра з використанням ІКТ «Морський бій». Під час гри учні познайомились з цікавими фактами розвитку математики та видатними науковцями.

З метою цілісного уявлення про природу і місце людини в ній, набуття досвіду експериментальної діяльності, здатності застосовувати знання у процесі пізнання світу для старшокласників було проведено феєрію математичних фокусів та фізичних дослідів «Каверзи нескінченності».

Свою творчість та креативність довели і вчителі під час проведення уроків на запрошення, під час проведення яких  було створено комфортні умови для учнів, за яких кожна особистість відчула свою успішність, інтелектуальну спроможність.

Закриття тижня відбулося у формі математичної тратторії «Славетне товариство». Представники кожного класу взяли участь у цікавих конкурсах, поділилися своїми враженнями про участь у заходах предметного тижня.

Переможців і найактивніших учасників саміту було нагороджено почесними грамотами.

Луцик Н.В., ЗДНВР
 


Додав: kolinko |
Переглядів: 900
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018