Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2016-2017 н.р.

Готуємо малят до дитсадка: Школа молодих батьків у ДНЗ №92
20.05.2017, 18:07

Адаптація дітей до дошкільного закладу завжди була й лишається найбільш складним періодом як для дитини та її батьків, так і для педагогів дошкільного закладу. Адже характер пережитих емоційних станів у ранньому віці впливає на успіхи й невдачі не тільки найближчого періоду життя, а й дорослого життя в майбутньому, оскільки емоційна пам’ять фіксує позитивний чи негативний досвід у тих уявленнях, образах та цінностях, що визначають стосунки дитини зі світом.

Прийшовши до дошкільного закладу , дитина опиняється в нових соціальних умовах , переживає зміну звичного розкладу та способу життя , тож у неї виникає відчуття нестабільності. Це дуже напружений період , який потребує від кожного малюка активного психологічного і фізіологічного пристосування . У цей період життя малюки часто демонструють неадекватні поведінкові прояви , які пов'язані з труднощами адаптації до нових умов .

Оформлюючи дитину до дитячого садка батьки переживають : Як там зустрінуть дитину ? Як будуть годувати ? Чи будуть його любити ? Що робити? Саме для того, щоб знизити рівень емоційного переживання батьків та дітей в нашому «Світлячку» вже декілька років працює «Школа молодих батьків»

На першому засіданні  завідуюча ДНЗ № 92 Колісніченко Людмила Олексіївна познайомила батьків з дошкільним закладом , його історією , розповіла про напрямки роботи педагогічного колективу ДНЗ №92 . Практичний психолог, Трунькова Наталія Павлівна провела аналіз анкетування батьків з формування елементарних навичок дітей, надала рекомендації щодо розвитку вмінь та навичок, якими оволодівають діти. Під час консультації «Як підготувати дитину до вступу у дитячий садок», батьків познайомили з віковими особливостями дітей від 2- х до 3- років. На згадку про зустріч батьки отримали пам’ятки «Рівень умінь та навичок малюків 2-х, 3-х років», «Про роботу дошкільного закладу».

Про «Особливості мовленнєвого розвитку 2-3 річного віку дітей» розповіла вчитель-логопед Осіпцова Світлана Олександрівна на другому засіданні «Школи молодих батьків» за темою «Допоможемо дитині полюбити дитячий садок». Практичний психолог. Трунькова Н.П. познайомила батьків з особливостями адаптаційного періоду . Цікавою вправою «Давайте познайомимось» проведено знайомство батьків один з одним, з дитячим садком, яка допомогла батькам поринути в світ дитинства та емоції, дитячих почуттів , які супроводжують дітей під час знайомства з новим. Ігровою вправою «Скажи навпаки» батьки пробували вирішувати різні ситуації, які найчастіше виникають у перші дні відвідування дітьми дитячого садочка. На кінець зустрічі батьки отримали пам’ятки щодо порядку прийому дітей до дитсадка та «Як підготувати дитину до вступу у дитячий садок», затвердили графік прийому дітей до ДНЗ №92.

Знайомство з майбутніми вихованцями відбулося на наступній зустрічі. На якій вихователі зустріли малюків з посмішкою на вустах та знайомили з різноманітним середовищем груп, де панує радість, спокій, атмосфера доброзичливих стосунків. Спільні вправи допомагають визначити рівень сформованості комунікативних навичок малят їх індивідуальні особливості, що в подальшій роботі допоможе дитині як можна безболісніше пройти шлях звикання - адаптації до найменшої але найголовнішої сходинки в житті дитини- дошкільної освіти. Саме тому на останній зустрічі вихователі запропонували і дорослим, і малюкам різні вправи, ігри, які потребують участі малят і їх мам. Діти отримали велике задоволення від зустрічі. Повертаючись додому у піднесеному настрої, з повітряними кульками в руках, малята пообіцяли повернутись до нашого «Світлячка».

Щоб дитинство й майбутнє наших дітей було прекрасним ми разом з батьками заклали фундамент доброзичливих стосунків в дитячому колективі, між батьками та педагогами дитячого садка.

Методична рада закладу

SDC19027 SDC19430 SDC19416 SDC19029 SDC19024 SDC18677

Додав: Управління_освіти |
Переглядів: 1130
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018