Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2016-2017 н.р.

Грай, бандуро, грай … Творча зустрiч з Юлiаном Китастим у ММК iм. В.Д. Чайки
28.10.2016, 15:12

Справжнє свято, як дарунок долі, відбулося протягом двох днів у Миколаївському муніципальному колегіумі ім. В.Д. Чайки.
Свято, - це зустріч із Юліаном Китастим, - гостем із США, «американським українцем», який відомий і знаний у багатьох країнах світу, як виконавець історичних, козацьких дум і пісень.
Пан Юліан народився у м. Детройт (США), в сім’ї вихідця з Полтавщини Петра Китастого, - одного із диригентів легендарної капели бандуристів ім. Т. Шевченка. Юліан закінчив консерваторію в м. Монреалі (Канада), а переїхавши до Нью-Йорка став директором Школи бандури, засновником та учасником багатьох ансамблів, в тому числі «Гомін степів» та «Експериментал бандура тріо». Він продовжує традиції українського кобзарства, для яких характерні записи давніх козацьких дум та пісень, зокрема тих, які часом забулися, втратилися. Він активно співпрацює з носіями електронної музики, зокрема співпрацює з Мар’яною Садовською, Апекс Кохан та ін. Його виступи в Аргентині, США, Канаді, Польщі мають значний успіх.
Останніми роками пан Юліан багато подорожує Україною. Своїм співом та віртуозною грою на різних видах бандур, цікавими розповідями про історію кобзи-бандури Юліан вселяє в наші душі гордість за духовну спадщину українців, подає приклад служіння і любові до землі своїх предків.
На запрошення С.М. Січка, директора ММК ім. В.Д. Чайки, Ю. Китастий вперше відвідав Південь України, - Миколаївщину.
До речі, американський гість, був приємно вражений і навчальним закладом і талантами наших вихованців. Його вітала Народна Бузька юнацька капела бандуристів «Кобзарський передзвін», а для педагогів, батьків, учнів колегіуму та численних гостей Юліан Китастий провів майстер-класи.
«Враження – неперевершене», - такою була спільна відгук-реакція вчителів, батьків та учнів на талант, який у світі має назву «Україна».
Такі зустрічі залишають враження на роки-десятиліття, бо формують нашу національну пам'ять, власне почутті національної гідності та самоповаги.

Прес-центр колегіуму


Додав: Electronik |
Переглядів: 873
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018