Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2016-2017 н.р.

Натхнення черпаємо із мандрівок (ЗОШ №1)
19.11.2016, 19:22

Делегація із 44 педагогів стала учасниками Генеральної Асамблеї – бієнале ESHA з теми «Міжнародне натхнення (підтримка) в освіті: значення керівництва», яка відбулася в історичному містечку Маастріхті на Півдні Голландії. Організована поїздка Ярославом Турянським – президент ВГУ, після плідної співпраці з Монік Весланд – генеральним  секретарем ESHA (Голландія) та Паулою ван Харен  – президентом Асоціації директорів AVS (Голландія).

Відвідати європейський захід вдалося і нам, заступникам директора Першої школи, з ініціативи директора Матіюка М.Г., за сприяння, активної підтримки, фінансового супроводу поїдки (750 євро) заступника міського голови Шевченка Євгена Валерійовича та голови правління ГО «Фонду сталого розвитку Миколаєва» Пашнєва Романа Сергійовича. Саме завдяки доброчинності та уваги до нашої місії представлено Миколаївщину поряд із делегаціями національних Асоціацій керівників середніх шкіл з усіх держав Європи, керівниками ЮНЕСКО в Європі, керівникам програми PISA, Міністерства освіти Голландії.

Маастріхт – відоме європейське місто Голландії, де зустрілися німецька мова і латинська культура, розташовано в красивих пагорбах Лімбурга, в серці Європи,  мальовничих куточках на річці Маас,  де 4 мільйони чоловік живуть і розмовляють 4 різними мовами. Велодоріжки теж демонструють, у якій ти країні, адже велосипедист — це найактивніший учасник дорожньо-транспортного руху. Жваве містечко, яке притягає студентів з усього світу. Конференція проходила в помпезному і престижному Театрі, відомого далеко за межами Маастріхта тим, що на його сцені виступають найкращі оркестри і кращі трупи усього світу.

Організатор конференції Esha, Європейська Асоціація Голів Школи,  –міжнародне співтовариство, у складі якої біля 64 000 осіб. Члени Esha – національні громадські організації,  очільники шкіл. Приблизно усі європейські країни (як ЄС, так і тих, хто не є членами ЄС) представлені в межах Esha однією або декількома закладами, організаціями.   Завдання ЕSHA у  обговоренні та розробці ідей  щодо впровадження інноваційної освіти, шкіл лідерства, європейських цінностей, обмін і співробітництво, підтримка кращих освітніх ідей, надання можливості освітянам виконувати  свою роль на національному рівні. Підкреслено провідну роль директора школи та творчої свободи учителя. Esha –  міжнародна спільнота, яка дає поштовх до народження нових ідей.

У засіданні Асамблеї цього року взяли участь делегації національних Асоціацій керівників навчальних закладів із 24 різних європейських країн, керівники ЮНЕСКО в Європі, керівники програми PISA, Світова Конфедерація ІСР, Міністерство освіти Голландії, і найчисельніша делегація з України.  

Кожні два роки Esha організовує європейські конференції лідерів школи, на бієнале- конференціях обговорюються актуальні теми освітніх змін, ведуться тематичні дискусії і діалогові форми. Цьогоріч діалог з аудиторією проводили

Майкл Фуллан, професор, прихильних освітніх реформ, який наголошував на необхідності досягнення рівня знань через формування моральних цінностей учнів.  Уокер Захарія – новатор, доктор наук, дійсний член педнаук при Національному Інституті освіти у Сінгапурі, за використання мобільних технологій в освіті. Даан Рузегард, художник і дизайнер, молодий лідер, подарував бачення сталого майбутнього. Світовий лідер молоді Марк ван Вугт,  голландський професор психології, який працює над подоланням розриву між лідерством у школі і конкурентоздатної самореалізації у життєвих ситуаціях.

Проблеми, які вирішувалися  на європейському рівні, стосуються і нашої української школи: у школі повинна переважати свобода вибору, учні –  рівноправні учасники спільної творчої роботи, партнерство у навчанні розвиває творчість і дослідницьку ініціативу учнів, ресурси  учень має у вільному віртуальному доступі. Провівши паралель, зазначимо, що система освіти України бере орієнтир на європейську шкалу цінностей. Адже чітко розуміємо, що система компетентностей, яку ми прагнемо сформувати, зможе народитися тільки у сучасній школі, а щоб такою стати, треба бути відкритим для світу і відкрити світ для себе.

М.Г.Бондаренко, заступник директора з НВР МЗОШ №1 імені Олега Ольжича
К.В.Деревцова, заступник директора з адміністративно-господарської роботи
 МЗОШ №1 імені Олега Ольжича


 

Додав: kolinko |
Переглядів: 884
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018