Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2016-2017 н.р.

Розмови для розуму, душі й серця
13.10.2016, 15:47
Учора, 12 жовтня 2016 року, у стінах Миколаївського муніципального колегіуму відбулась зустріч учителів зарубіжної літератури з професором Київського університету імені Б. Грінченка, Президентом Всеукраїнської асоціації вчителів зарубіжної літератури, автором шкільних підручників та просто небайдужою людиною, яка зацікавлена в розквіті рідної України, Юрієм Івановичем Ковбасенком. Теми довгоочікуваної зустрічі були своєчасними й актуальними: чому учні не читають, як зацікавити їх у цьому, як знайти спільні точки дотику в українській та зарубіжній літературі.
Одним із дієвих засобів для вирішення цієї проблеми Юрій Іванович вважає започатковану цього року інтелектуальну гру для юних знавців зарубіжної та світової літератури «Sunflower». Наші вчителі із захопленням вирішували інтелектуальні завдання для учнів, які як приклад запропонував їм професор, досліджували та складали постмодерністську «мозаїку» гіпертексту сучасного мультиплікаційного сценарію.
Юрія Івановича привернув нашу увагу до сучасних проблем викладання зарубіжної літератури в школі, зокрема, проблеми заміни класичних творів творами новітньої літератури. Професор нагадав, що Ольвійський археологічний заповідник на Миколаївщині є в Україні центром античної культури, змусив замислитися про роль античних авторів у подальшому розвитку світової літератури, про вплив Горація на творчість Пушкіна й Рильського. Учителі із захопленням слухали вірші Горація, Пушкіна, Рильського, Шевченка у виконані Юрія Івановича, записи пісень на вірші античних і середньовічних поетів, що підкреслило вічне, невмируще значення класичної культури. Також ми отримали зразок використання елементів компаративного аналізу на уроці (власне, як зразок використання сучасних методів було презентовано авторський підручник для 8 класу). Зустріч з професором стала по суті зразком проведення сучасного уроку літератури, на якому працюють усі органи відчуттів і з’являються почуття – гордості за свій край, любові до мистецтва, поваги до людини, світової культури…
Звісно, розмова торкнулась і болючої теми – можливого злиття предметів зарубіжна й українська література. Але вчителі зарубіжної літератури - оптимісти. Ми віримо: восторжествує розум.
Особлива подяка директору Миколаївського муніципального колегіуму Січку Сергію Михайловичу, заслуженому працівнику народної освіти України, переможцю конкурсу «100 кращих керівників шкіл України, людині яка постійно дбає про те, щоб виховати всебічно розвинених громадян незалежної України. Дякуємо за теплу зустріч, затишну залу, порозуміння та сприяння.
Завдяки загальним зусиллям зустріч стала не просто методичною нарадою, а щирою розмовою для розуму, душі й серця.

О.В. Гайченко


Додав: Electronik |
Переглядів: 1025
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018