Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2016-2017 н.р.

Учні ЗОШ №44 стали учасниками японської чайної церемонії
22.03.2017, 12:09

«Чужих між нами немає!
Ми всі один одному браття
Під вишнями, які квітнуть!»

2017 рік в Україні відповідно до Указу Президента України № 1/2017 проголошено роком Японії.

E рамках його проведення учні 4-го класу Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 44 стали учасниками японської чайної церемонії на базі філії № 14 Централізованої бібліотечної системи для дорослих.

Дотримання традицій – найважливіша риса японського народу. Вони яскраво виражають їх ставлення до життя, їх устої і правила, їх світогляд. Традиції свого народу японці дбайливо шанують протягом століть і з раннього дитинства виховують повагу до них. У всьому вони бачать сенс, який корінням сягає в глиб історії нації.

Незмінною у віках залишається церемонія чаювання, яка представляє собою цілий ритуал, неухильно виконується усіма його учасниками. Участь у чайній церемонії - це не просто проведення часу, пов’язане з вживанням улюбленого напою, а й отримання естетичного задоволення.

Перед чаюванням, як і вимагають японські звичаї та традиції, господарі бібліотеки розважали своїх гостей-четвертокласників цікавими розповідями про Японію, намагаючись зробити проведення часу приємним і невимушеним. Потім учні стали свідками захоплюючого процесу чайної церемонії та чаювання. Ритуал відбувся з усією повагою до учасників церемонії і традицій японського народу. Учні також дізнались, що в Японії існує велика кількість форм чаювання, і деякі з них, такі як нічний, ранковий або післяобідній чай, проходять в суворо встановленому порядку.

Традиції японського народу виражаються в усьому: в національному костюмі, інтер’єрі, літературній мові і театрі. Тому цікавим став конкурси читців віршів у жанрі хокку та кращий малюнок. Традиційними для Японії є оріґамі – журавель і ліхтарик з паперу. Саме такий подарунок отримали молодші школярі.

зустріч надовго залишиться у пам'яті моїх вихованців та стане з'єднувальною ниточкою між нашими народами. Адже дотримання традицій – з одного боку, відмінна риса народу країни Японії, а іншого - спільна риса, яка може об'єднати японський та український народи/

Венгер А.О., вчитель початкових класів
 

Додав: kolinko |
Переглядів: 798
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018