Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 79
Гостей: 79
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2017-2018 н.р.

День рідної мови в ЗОШ №3
25.02.2018, 15:36

Урочистою лінійкою «Звучи, рідна мово!»  та написанням «диктанту єдності» в Миколаївській загальноосвітній школі №3 розпочалось щорічне свято до Дня рідної мови. Котрий рік поспіль воно об’єднує усіх шанувальників рідного слова.

У проведенні святкових заходів взяли участь вчителі всі, хто відчувають себе частиною народу, пишаються його історією та ніжно плекають солов’їну, калинову, чарівну рідну мову. Інформаційний вісник «Говоримо правильно українською» дав старт цілій низці заходів до відзначення в школі Дня рідної мови.

Протягом тижня  пройшли тематичні виставки художньої, наукової, публіцистичної літератури «Ти наше диво калинове, кохана материнська мово, мовні вікторини  «Знавці рідної мови» та «Цікаво про слово»,   інтелектуальна гра «Мову рідну ми вивчаємо»,  вікторина-урок вільних думок «Душею з народом», літературний калейдоскоп «Плекаймо рідне слово», - де кожен знайшов заняття по душі.

З метою ознайомлення дітей з мовними традиціями українців для учнів початкової школи було організовано бібліотечні уроки «Мова – м.`я народу», до проведення яких долучилися і семикласники, та мовний ярмарок «Народ скаже, як зав’яже», під час якого школярі розгадували ребуси-приказки, кросворди, плутанки, брали участь у мовознавчих квестах тощо. Особливу зацікавленість у дітей викликали «живі журнали»: «Рідна мова чиста, як роса» (1 класи), «Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ» (2 –і класи), «Там, де звучить рідна мова, живе український народ»(3-ті  класи), « Хто мову забуває, той свого коріння не має»(4- ті  класи).

Учні 5-11 класів залюбки взяли участь у конкурсі читців української поезії. Лунали рядки з творів не тільки всесвітньо відомих поетів: Ліни Костенко, Володимира Сосюри, Олега Ольжича, Василя Голобородька, а й поетів рідної Миколаївщини: Валерія Бойченка, В’ячеслава Качуріна, Дмитра Креміня тощо.

Цікаві літературні заходи були проведені  в музеї народознавства «Українські обереги», експозиція якого була присвячена словам, що прийшли до нас з далекої минувшини і сьогодні набувають нового життя.

Завершилось свято рідної мови барвистим флеш-мобом «Вишиванка», в якому взяли участь як учні, так і вчителі школи. Адже вишиванка – це символ благополуччя і любові в сім’ї, а свято вишиванки символізує національну єдність нашого народу.

Прес-центр школи

IMG_3414IMG_3430 IMG_3459 IMG_3427

Додав: kolinko |
Переглядів: 1257
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018