Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 8
Гостей: 7
Користувачів: 1
nataliya_fedchenko


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2017-2018 н.р.

День української мови і писемності у ЗОШ №29
09.11.2017, 16:00
Любіть красу своєї мови,
Звучання слів і запах слів:
Це квітка ніжна і чудова
З широких батьківських степів.
Всі каравани знайдуть воду
В краю пустель і злих негод:
Як річка, з роду і до роду,
Там мова з’єднує народ.
Т. Масенко


9 листопада вся Україна відзначає День української писемності та мови. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора Літописця і починається писемна українська мова.

9 листопада у Миколаївській ЗОШ І –ІІІ ступенів № 29 з нагоди Дня української мови та писемності та з метою підвищення рівня знань учнів з української мови та літератури, розширення їхнього світогляду, творчих здібностей, формування внутрішнього світу і ключових компетентностей засобами мистецтва слова, а також задля утвердження шанобливого ставлення до традицій українського народу відбулися святкові заходи.

Відзначення Дня української мови та писемності розпочалося урочистою лінійкою «Краса і сила українського слова», на якій учитель української мови, Распітін С.В., разом з учнями 6 - 8 класів розповіли про історичний розвиток української мови і започаткування Дня української писемності, зачитали найкращі вірші присвячені рідній мові і провели цікаву мовознавчу вікторину. Разом з вчителями школярі поринули у неозорі мовні глибини, доторкнулися серцем до рідного слова, відправившись у віртуальну мандрівку у давні часи.


Саме цього дня школярі та вчителі приєдналися до написання XVII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Поетичні п’ятихвилинки на уроках допомогли учням відчути наскільки мелодійна і прекрасна наша мова, а квест – гра «Мовограй» в 5 – 11 класах дала можливість позмагатись у майстерності володіння рідним словом.

День української мови та писемності пройшов дуже насичено та цікаво. Усі учні школи дізналися багато нової інформації, взяли участь у заходах, перевірили власні знання рідної мови, отримали багато позитивних емоцій. Чарівна атмосфера одного з найважливіших для українців свят, яке об`єднує від мала до велика, ще довго буде жити у стінах нашої школи і дарувати тепло єдності, вогник знань і розуміння приналежності до прекрасного українського народу.

Додав: school29nik |
Переглядів: 1157
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018