Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 8
Гостей: 7
Користувачів: 1
nataliya_fedchenko


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2017-2018 н.р.

«І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик...» - День української писемності та мови в муніципальному колегіумі ім. В.Д.Чайки
11.11.2017, 10:55
Як парость виноградної лози,
Плекайте мову. Пильно й ненастанно
Політь бур′ян. Чистіша від сльози
Вона хай буде.
М. Рильський


День української писемності та мови наша країна відзначає 9 листопада. Цього ж дня вшановується пам'ять Нестора Літописця, найвизначнішою працею якого є «Повість  временних літ» - літописне зведення, що складене на початку ХІІ ст. і залишається найвидатнішою пам’яткою слов’янської культури.
У Миколаївському муніципальному колегіумі ім. В.Д. Чайки до Дня української мови та писемності, з метою пропаганди й утвердження української мови, піднесення її престижу як державної, було проведено низку заходів.
День розпочався із загальношкільної інформаційної хвилинки «Із глибини віків сягає мудрості письмо».
Усі учні та вчителі колегіуму писали Всеукраїнський радіо диктант національної єдності. Цьогорічне гасло всеукраїнського радіодиктанту – "Нас багато, ми різні, нас всіх об’єднує спільна мета". Диктант підготував український педагог, лінгвіст, радіоведучий Олександр Авраменко. А тема була – "Наші пісні". Всі українці мали змогу почути коротку історію української пісні – від давніх часів до сучасності – до творів Руслани і Джамали.
Також було проведено конкурс малюнків «Рідна мова в акварелі» серед учнів 1 – 11-х класів.
Учні 6-7-х класів підготували літературні твори з власного шкільного життя.
У шкільній бібліотеці оформлена виставка нових надходжень творів сучасних письменників України.
Проведено І тур конкурсу знавців української мови імені П. Яцика. Цей унікальний мовний марафон був запроваджений великим українським меценатом і громадським діячем Петром Яциком, який усе життя прожив у Канаді, але завжди пам’ятав про рідну землю. Учні колегіуму вже багато років поспіль стають переможцями цього конкурсу на міському, обласному та всеукраїнському рівнях.
Вчителі-методисти колегіуму Ткаченко Г.Г. та Харитонова І.А. провели відкриті уроки з української мови та літератури для молодих вчителів міста.
На класній годині «У сяйві золотого слова» учитель і поет Л.А. Ржепецький читав свої власні поезії для учнів 10-х класів. А кульмінацією свята виявився концерт студентів кафедри музичного мистецтва Національного університету ім. В. Сухомлинського. Усі присутні були вражені виконавською майстерністю творчих колективів Університету і виявили надію про подальшу співпрацю з колегіумом в напрямку формування та розвитку в учнівської молоді ціннісного ставлення до держави, суспільства, мистецтва та культури.

Прес-центр колегіумуДодав: Electronik |
Переглядів: 1197
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018