Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2017-2018 н.р.

Мова-хранитель історії народу (День української писемності і мови в ЗОШ № 49 )
11.11.2017, 22:12
Мова-хранитель історії народу.

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» - писав Панас Мирний. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації, бо є її хранителем. Сьогодні з самого ранку в МЗОШ № 49 панував святковий настрій. Адже саме сьогодні 9 листопада традиційно відзначають одне з головних свят осені – День української писемності та мови. Українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Свято наше особливе тим, що всі змогли проявити свої таланти, фантазію та майстерність. Учні старших класів організували загальношкільний лінгвістичний арт-моб «Плекаймо мову!». Старшокласники поширили крилаті вислови про рідну мову відомих українських письменників, експрес уроки «Говори правильно». Вчитель початкових класів Іванова Людмила Валеріївна підготувала святковим концертом, в якому було багато яскравих виступів. Учні 1-4 класів співали пісні, розповідали скоромовки, читали вірші, танцювали. Директор школи, Людмила Михайлівна, для учнів 3 класу здійснила лінгвістичний екскурс про походження письма в цілому та українського зокрема та запропонувала дітям виготовити глиняні дощечки, відтворивши кирилицю за допомогою пластиліну. Для учнів 5-8 класів вчителі української мови та літератури презентували відеоматеріали та розповіли про тернистий шлях нашої мови, історію її виникнення, читці декламували вірші, акцентуючи увагу своїм виступом на важливості української мови в сучасному житті. Не обійшлося і без сумної ноти, вони згадали і сумні події, коли українська мова і писемність заборонялась, закривались школи, бібліотеки, припиняли роботу друкарні.
Учні середньої та старшої школи разом з вчителями долучилися до Всеукраїнського диктанту єдності.
Учнів 9 класу Гречана Катерина Віталіївна запропонувала дискусію про перші друковані книжки. Вона наочно продемонструвала зразки книгодруку. Учнів найбільше зацікавили ієрогліфічне єгипетське зображення символів, вузликова писемність та кропітка робота Нестора Літописця над пам’яткою літератури й історіографії «Повість минулих літ».
Для учнів старших класів вчитель української мови та літератури Романчук Олена Миколаївна провела квест «Витоки української писемності».
Перлиною сьогоднішнього дня стала перемога учня 10 класу Миронця Вацлава у конкурсі патріотичної поезії «Сила слова», організованого на базі Вищого професійного училища суднобудування м. Миколаєва.
Організатори свята продемонстрували, що варто дбати про чистоту та красу рідної мови, пам’ятати про її вишуканість, гармонійність та милозвучність. Мова може втішити серце, загоїти душевні рани, недарма її називають солов’їною. Свято рідної мови вдалося змістовним та цікавим. Учні ще раз переконалися, що рідна мова – це «мова єднання», братньої любові та поваги, взаємопідтримки й розуміння.
Прес-центр школи
Додав: svetik1 |
Переглядів: 1207
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018