Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 81
Гостей: 81
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2017-2018 н.р.

«Слова у рідній мові, мов квіти калинові» - відзначення Міжнародного дня рідної мовив Миколаївському муніципальному колегіумі ім. В.Д.Чайки
26.02.2018, 13:33
Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть. Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи.
Міжнародний день рідної мови, традиційно у ММК ім. В.Д. Чайки, від 1994 року є справжнім шкільним святом.
У 1994 році наш навчальний заклад став першим у місті, де весь навчально-виховний процес здійснюється державної українською мовою. Ініціатором заходів завжди був і залишається С.М.Січко, наш лідер. Цей захід несе у собі значний патріотичний потенціал.
Протягом тижня в колегіумі пройшла низка заходів присвячених Міжнародному дню рідної мови. На перервах вчителі та учні читали вірші-монологи українською мовою про красу і силу українського слова. В шкільній бібліотеці підготовлено книжкову виставку «Яка ти чудова, українська мова» та експозицію учнівських ілюстрацій до творів українських письменників.
21 лютого учні долучилися до написання диктанту єдності «Без мови немає народу».
Було проведено конкурси на кращий літературний етюд, створення кращої казки; традиційно відбулися уроки культури та мови національних спільнот Миколаївщини.
Учні старших класів провели круглий стіл: «Як парость виноградної лози…», на якому представили результати своїх мовознавчих та літературознавчих досліджень.
Учні середніх класів взяли участь у цікавій та пізнавальній вікторині «Мово рідна, слово рідне» та літературному вечорі «Зустріч з улюбленими літературними героями».

«Мова – це наша національна ознака, в мові – наша культура, сутність нашої свідомості»
Іван Огієнко


Прес-центр колегіумуДодав: Electronik |
Переглядів: 1216
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018