Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2017-2018 н.р.

Свято української писемності та мови в ЗОШ №17 ім. В. Г. Саражана
12.11.2017, 13:04

Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови,

не може й сам викликати поваги до себе.
Олесь Гончар

На патріотичних нотах, у піднесеному настрої пройшло 9 листопада – День української писемності та мови, вшанування пам’яті Нестора-літописця.

Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Розпочався день з єдиної виховної години «Там де живе рідна мова, живе український народ» для усіх учнів школи. Цікавими та змістовними були тематичне інформування до Дня української писемності та мови і прес-експрес «З історії виникнення письма». Із задоволенням учні школи взяли участь у флешмобі «Почувайся європейцем – розмовляй українською» (За чистоту рідної мови), у квесті «Мова і писемність у цікавих фактах». Слайд-презентація «Я – Українець! Я за єдину державну мову!» та перегляд відеофільмів про Нестора–літописця, Кирила і Мефодія та П. Яцика пробудили в учнівської молоді почуття національної гідності. Цього дня усі учні школи мали змогу побачити представленні виставки: книжкову – «Писемність та мова – жива плоть, яка створювалась мільйонами поколінь», дитячих малюнків – «Диво калинове – чари барвінкові».

В цей день були проведені заходи, в яких активну участь взяли учні та вчителі.

Цікавою і змістовною була літературно – музична композиція «О слово рідне!», яку підготували учні 9-11 класів під керівництвом вчителя української мови та літератури Томашівської О.М. Учні ознайомилися з історією святкування Міжнародного дня рідної мови, мовними обов’язками громадян, а також мали можливість для реалізації своїх талантів. Вони розповідали вірші, гуморески, брали участь у постановці сценок, слухали пісні.

Пісня – то душа народу, душа нації, душа українського слова. На святі лунали українські пісні у виконанні учнів, вчителів 1- 4 класів, учасників вокального гуртка.

Відомий французький письменник Вольтер сказав: «Усі головні європейські мови можна вивчити за шість років, свою ж рідну треба вчити ціле життя». Цій темі були присвячені газети, підготовлені учнями 5-11 класів.

У святкуванні Міжнародного дня рідної мови активними учасниками були усі. Байдужим не залишився ніхто, адже культура кожного народу закодована в його мові, без знання якої неможливо стати повноцінним громадянином України, високоінтелігентною людиною.

Вчителі, учні писали ХVІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів!
Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

Ми низько вклоняємося нашим пращурам за воістину солов'їну мову!

Прес-центр ЗОШ № 17

IMG_20171109_121328 IMG_20171109_114030 IMG_20171109_083615 IMG_20171109_081513

Додав: kolinko |
Переглядів: 1360
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018