Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2017-2018 н.р.

Толерантність – дорога до миру та співпраці (ЗОШ №17)
20.11.2017, 20:36

Без толерантності не може існувати в подальшому людство… Толерантність, як основа міжнародних взаємин, стає передумовою подальшого існування цивілізації…»

В.Г. Кремень

Актуальність виховання толерантності учнів у сучасному українському суспільстві великою мірою зумовлюється тим, що перед людською цивілізацією досі стоїть проблема нетерпимості та неповаги, яка спричинена економічною нестабільністю, соціальною нерівністю.

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників навчально-виховного процесу було проведено «Тиждень толерантності».

Впродовж тижня робота була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими.

План проведення тематичного тижня був насичений та різноманітний. Стіни школи були оформленні різними засобами наочності, зокрема: стіннівками з висловами видатних людей про терпіння і терпимість до інших, а також з інформацією про історію появи слова «толерантність». Учні школи активно брали участь у грі «Найди посмішку», акціях «Візьми з собою частинку гарного настрою», «Візьмемося за руки», «Обійму безкоштовно», створили «Паркан ввічливих слів».

Кожен день мав свої правила:

понеділок: в одязі обов’язково мати зелений колір, поводити себе6 ввічливо, робити компліменти оточуючим;

вівторок: в одязі обов’язково мати жовтий колір, частіше посміхатися і дарувати оточуючим гарний настрій;

середа: в одязі обов’язково мати білий колір, бути спокійним і вихованим, не боятися поділитися своїми почуттями з іншими;

четвер: в одязі обов’язково мати синій колір, поводити себе ввічливо, вибачитися якщо когось образив, помиритися з ким посворився, допомагати слабшим і меншим.

Проводилися анкетування, тематичні конкурси й акції, класні години, круглі столи та бесіди на тему толерантності. Впродовж «Тижня толерантності» всі учні школи брали активну участь у заходах.

Лідери учнівського самоврядування Гуменюк Олена, Мішеніна Єлизавета вчилися брати інтерв’ю в учнів та працівників закладу: «Толерантність — це...». Додаткову інформацію про тему толерантності учасники навчально-виховного процесу мали змогу почерпнути із стінгазети «Міжнародний день толерантності».

Тиждень Толерантності в нашій школі завершився проведенням акції для дітей «Давайте візьмемось за руки!», в якій брали участь учні всіх класів. Метою акції були: активізація допитливості, розвиток активної життєвої позиції, розвиток комунікативних умінь. Проведення цієї акції дозволило «мешканцям школи» відчути себе єдиним цілим.

Підсумками проведення Тижня толерантності були комп’ютерні презентації: «Ні-насильству!», «Толерантність для мене – це…», які підготували учні.
Б. Шоу говорив: «Тепер, коли ми навчилися літати в повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди». Тож хотілося б висловити надію, що наші учні будуть завжди пам’ятати, що толерантність врятує світ!

Прес-центр ЗОШ № 17

IMG_20170221_102747
IMG_20170221_102756

Додав: Управління_освіти |
Переглядів: 1213
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018