Меню сайтуВихід

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Користувачі на сайті:


Головна » » » Інклюзивна освіта

Батькам. Покрокова інструкція з зарахування до навчального закладу
15.07.2016, 14:16

Позашкільна освіта - дітям з особливими потребами

Як потрапити до дитячого садочка на інклюзивне навчання

1. Реєстрація дитини в електронному реєстрі ДНЗ (детально про реєстрацію за цим посиланням). Чергу можна моніторити. Коли черга підходить - батьки отримують електронне повідомлення. Увага! Перед реєстрацією радимо отримати консультацію фахівців управління освіти щодо вибору ДНЗ з інклюзивним навчанням (телефоном - 375311 Іванова Надія Миколаївна, Кузнецова Валентина Петрівна; на особистому прийомі – вул.. Інженерна,3 щочетверга з 14.00 до 17.00; через Інтернет-приймальню на цьому сайті за цим посиланням), які можуть запропонувати батькам дошкільний заклад, в якому вже створені умови, або є можливість їх створити.

2. Отримати висновок Миколаївської міської психолого-медико-педагогічної консультації (218056, пр.Миру, 7/1, Пріщак Людмила Олександрівна – голова комісії), де вказана рекомендована форма навчання і розвитку на основі потреб дитини.

· Якщо батьки не згодні з висновком ПМПК місцевого рівня вони можуть звернутись до центральної ПМПК, рішення якої є остаточним.

· Якщо батьки відмовляються від отримання висновку ПМПК дитина може відвідувати ДНЗ на загальних засадах. У цьому випадку додаткові послуги їй не будуть надаватися, оскільки виділення державних чи місцевих коштів формально не заплановано і не підтверджено офіційними документами.

3. Пройти співбесіду в ДНЗ + заява на зарахування дитини (зареєструвати!) + висновок ММПМПК.

Якщо керівник ДНЗ відмовляється приймати дитину до ДНЗ на інклюзивну форму навчання вимагайте письмову відмову зі вказівкою причин відмови й звертайтеся до фахівців управління освіти (телефоном - 375311 Іванова Надія Миколаївна, Кузнецова Валентина Петрівна; на особистому прийомі – вул.. Інженерна,3 щочетверга з 14.00 до 17.00; через Інтернет-приймальню на цьому сайті за цим посиланням).

4. Асистент дитиниЗа письмовою заявою батьків, або осіб, які їх замінюють, адміністрація дошкільного навчального закладу може надати дозвіл щодо участі у навчально-виховному процесі асистента дитини з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, волонтерів, фізичний та психічний стан здоров’я яких дозволяє здійснювати зазначену функцію на громадських засадах або за рахунок коштів громадських організацій та інших джерел, не заборонених законодавством. Крім того, батьки або особи, які їх замінюють, можуть самостійно виконувати функцію асистента дитини з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, або визначати особу, фізичний та психічний стан здоров’я якої дозволяє здійснювати зазначену функцію на волонтерських засадах.

5. Взяти участь у складанні індивідуальної програми розвитку дитини.

Як потрапити до загальноосвітньої школи на інклюзивне навчання

1. Обрати загальноосвітній навчальний заклад. Зазвичай, це школа за місцем проживання. Якщо в батьків є сумніви щодо вибору або в школи немає умов для зарахування та навчання дитини, необхідно звернутися до фахівців управління освіти, які допоможуть адміністрації вжити заходи для створення умов для зарахування та навчання дитини з особливими потребами, або порекомендують батькам іншу найближчу до них школу де є відповідні умови (телефоном - 376212 Колінко Олена Альбертівна, 376219 Іскова Ліна Миколаївна; або на особистому прийомі – вул.. Інженерна,3 щочетверга з 14.00 до 17.00).

2. Отримати висновок Миколаївської міської психолого-медико-педагогічної комісії (218056, пр.Миру, 7/1, Пріщак Людмила Олександрівна – голова комісії).

· Якщо батьки не згодні з висновком ПМПК місцевого рівня вони можуть звернутись до центральної ПМПК, рішення якої є остаточним.

· Якщо батьки відмовляються від отримання висновку ПМПК дитина може навчатись в обраній батьками школі на загальних засадах. У цьому випадку додаткові послуги їй не будуть надаватися, оскільки виділення державних чи місцевих коштів формально не заплановано і не підтверджено офіційними документами.

3. Подати заяву до обраної школи, вказавши форму навчання - інклюзивну (прийом заяв на вступ до школи з нового навчального року починається з 1 квітня) + висновок ММПМПК. Заява повинна бути обов'язково зареєстрована! - на другому екземплярі заяви, який залишається у батьків, повинні стояти дата і № реєстрації.

Якщо директор школи відмовляє у прийомі до школи, ВИМАГАЙТЕ ПИСЬМОВУ ВІДМОВУ зі вказівкою причин відмови і звертайтеся до фахівця управління освіти (376212, вул. Інженерна, 3, Колінко Олена Альбертівна або через Інтернет-приймальню на цьому сайті за цим посиланням) :

4. Асистент дитини. Звертаємо увагу, що в інклюзивному класі обов'язково вводиться посада асистента учителя. Разом з тим,  він НЕ ВИКОНУЄ ОБОВ'ЯЗКИ АСИСТЕНТА ДИТИНИ. Асистент учителя забезпечує адаптацію навчального змісту, форм, методів навчання до індивідуальних особливостей дитини. Функції асистента дитини можуть виконувати батьки, уповноважена ними особа на громадських засадах або працівники соціальної служби.

5.    Взяти участь у складанні індивідуального навчального плану та навчальної
програми, індивідуальної програми розвитку.


Додав: kolinko |
Переглядів: 3817

Ми в соцмережах
       
 ОСВІТНЯ КАРТА МІСТА
(САЙТИ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ МІСТА) 
Освітня карта міста
Офіційні сайти


 Профспілка працівників освіти і науки

Інформаційні сайти
Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license