Меню сайтуВихід

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0


Користувачі на сайті:


Головна » До вершин професійної майстерності » Методичний супровід діяльності керівників » Формування психолого-педагогічної культури батьків. Сучасні форми взаємодії з батьками
Методичні заходи для директорів [5]Школа молодого ЗДНВР [4]
Школа управлінської майстерності ЗДНВР [4]Методичні заходи для ЗДВР [4]
Консультації для ЗДНВР [2]Семінари [10]
Якість освіти як ключова категорія нової парадигми освіти [23]Внутрішкільна система управління професійним зростанням учителя [37]
Формування психолого-педагогічної культури батьків. Сучасні форми взаємодії з батьками [13]Дидактичні й методологічні засади сучасного уроку [5]
Підвищення професійної компетентності вчителів [10]Школи - новатори [2]
Вебінари [176]


Сценарій проведення батьківських зборів у 4 класі. Екзаменаційна пора. Правильна підготовка до іспитів. Поради для батьків учнів 4-х класів
01.05.2011, 13:33
Перед лікарями, педагогами та батьками постає проблема охорони нервово-психічного здоров'я школярів, здійснення продуманої системи психогігієнічних заходів, в якій слід виділити два напрями: створення стабільної сприятливої ​​атмосфери, зменшення ймовірності виникнення стресових ситуацій і підвищення стресостійкості школярів.
Порада перша: правильно розпланувати час

Перш за все, необхідно допомогти дитині правильно розпланувати час, відведений на підготовку до іспиту, порадити, як краще розподілити теми
по днях. Почати варто з найбільш складних, погано засвоєних чи призабутих тем.
·        Останній день перед іспитом не повинен бути напруженим.  Батьки можуть надати істотну допомогу в підготовці. Це може бути або спільний розбір важкої теми, або прохання коротко роз'яснити якесь питання. Така «репетиція» допоможе не дуже впевненим у собі учням зняти напругу, покаже, що насправді він готовий до відповіді.
Корисно готуватися до іспиту в парі, переказуючи один одному пройдений матеріал.
 Важкі формули, визначення, складно запам'ятовуються дати рекомендуємо написати на аркушах паперу і розвісити по стінах кімнати.

Зараз багато хто використовує для успішної підготовки до іспитів комп'ютер.
 У кінці ми надамо декілька простих вправ (див. додаток), що дозволяють зняти втому з очей і шиї. Їх можна використовувати для зняття втоми і підвищення працездатності і тим, хто не вдається до допомоги комп'ютера.

Не забувайте провітрювати кімнату, оскільки гіпоксія (знижений вміст кисню) мозку поряд з гіподинамією - характерна проблема здоров'я сучасних дітей.

Порада друга: дотримання режиму праці, відпочинку і сну.

Для підтримки працездатності незміцнілому дитячому організму в період іспитів потрібні зовсім прості речі: дотримання режиму праці, відпочинку і сну, а також дозовані фізичні навантаження.

Відомо, що головний мозок здатний інтенсивно працювати в середньому 8-9 годин на день, хоча бувають і винятки.
 Кожні 45-50 хвилин роботи необхідно влаштовувати 10-15-хвилинну перерву, під час якої треба порухатися, виконати якусь нескладну домашню роботу, потанцювати і т.п.

Невеликі прогулянки гігієністи радять проводити не менше двох разів на день.
 Ідеально, якщо тривалість прогулянки в день становитиме не менше 2 годин. Можна просто походити, пограти в спортивні ігри, покататися на роликах.
         Тривалість сну повинна складати не менше 8-8,5 годин. Хорошим способом відновлення працездатності може служити навіть невеликий за тривалістю денний сон. Щоб сон був міцним і повноцінним, необхідно завершити заняття, особливо за комп'ютером, не менше ніж за годину до сну.
Особливо важливо добре виспатися напередодні іспиту.
 Нічні заучування, як правило, не приносять великої користі.

А зняти нервову напругу після здачі іспиту допоможуть пішохідні прогулянки в парку або лісі, плавання у водоймі або басейні.

Порада третя: адекватне харчування

Харчування має бути адекватним.
 Швидкорозчинні супи і пюре всмоктуються вже в роті, кишечник при цьому відпочиває. У раціоні учня не повинно бути високорафінованих продуктів. Вживайте в їжу м'ясо, рибу, сир і кисломолочні продукти.

Їсти
потрібно кожні 3-4 години. Звичайно, у щільному графіку підготовки до іспитів важко викроїти час для їжі, але потрібно пам'ятати, що саме вона дає сили для занять. Адже інтенсивна розумова діяльність спалює масу калорій (мабуть, не менше ніж фізична, а може, й більше).

Під час іспитів найкраще дотримуватися вуглеводної їжі: сухофруктів-горіхів.Радимо включати в меню такі продукти, як лимони, банани, ріпчаста цибуля, морква, капуста.

Менш калорійне харчування сприяє кращій роботі мозку.
 Щоб накопичити сили для рішучого мозкового штурму, харчуйтеся регулярно. 

Враховуючи недостатність вітамінів в харчуванні більшості дітей та підлітків і підвищену потребу в них у цей непростий час, має сенс включати в раціон харчування спеціальні вітамінізовані продукти та вітамінні препарати.
Їжа «на нервах», коли у стані хвилювання діти починають їсти за обидві щоки, як правило, те, що трапляється під руку, не кращий спосіб угамування голоду. 
Та й на іспит не варто вирушати з переповненим шлунком. Легкий сніданок, в меню якого можуть бути каша, йогурт, сік, особливо свіжовичавлений, сир, буде гарною підмогою для успішного екзаменаційного випробування.

Порада четверта: підтримка і похвала
Дуже часто виникає питання, чи варто вдаватися до яких-небудь стимуляторів, що підвищує працездатність і пам'ять. Це питання краще обговорити з лікарем.
Такий доступний засіб, як аромат свіжонарізаного лимона, на думку японських вчених, підвищує працездатність, усуває сонливість навіть у дуже втомлених і ослаблених людей.

У цю непросту для учня пору дорослим слід пам'ятати, що набагато важливіше зберегти фізичне і психічне здоров'я дитини, ніж отримати неодмінну гарну оцінку ціною майбутнього благополуччя і щастя. 

Важливо, щоб випускник початкової школи твердо знав: яку б оцінку він не отримав на іспиті, яка б невдача його ні спіткала, любов і віра в нього батьків завжди залишаться. Тоді і найскладніший іспит він буде здавати впевненіше і спокійніше.
 Підтримка і похвала (але в міру!) - Те, чого особливо потребують діти в екзаменаційну пору.
 
Додаток
Вправи для підтримки зорової та розумової працездатності
1. Обома середніми пальцями стимулюйте точки, розташовані із внутрішньої сторони ока. При цьому зусилля пальців направляйте до носа. Масаж виконується протягом п'яти хвилин.
2. Помасажуйте легким натисненням точки, розташовані під нижнім
повіком. По 5 натисків обома середніми пальцями.
3. Легко
помасажуйте очі вказівними і середніми пальцями, трохи потягуючи повіки назовні. Середній палець не повинен сильно тиснути на око. 5 масажних рухів.
4. Відкрийте очі і поверніть очні яблука по колу - 5 разів за годинниковою стрілкою, 5 разів проти неї.
5. Пальці рук, складені разом, перехрестити в центрі лоба.
Долоні якраз накриють очні западини, повністю виключаючи доступ світла, і при цьому не будуть стискати очні яблука, залишаючи можливість вільно рухати
повіками. Подібне штучне затемнення, «пальмінг», будучи одним з найкращих вправ для очей, прискорює процес розслаблення очних м'язів і покращує кровообіг. Двохвилинний «пальмінг» відновлює функціональні властивості сітківки ока.
Для шиї.
1. Повільно поверніть голову вправо, потім вліво. Повторіть 4-6 разів. Потім виконайте ті ж рухи у швидкому темпі 8-10 разів.
2.
 Повільно поверніть голову, а потім відкиньте її назад. Повторіть вправу по 4 рази в кожну сторону.
3.
 Нахиліть голову в бік так, що б вона торкнулася плеча. Вправа виконується 4-6 разів у кожну сторону. Не піднімайте плечі вгору.
4. Нахиліть голову спочатку вправо, потім вліво, щоразу торкаючись плеча вухом. 
Вправи виконуються 4-6 разів у кожну сторону.
 5. Виконайте обертання головою за годинниковою стрілкою, потім проти неї 6-10 разів у кожному напрямку.
6. Поставте обидва лікті на стіл, підпираючи нижню щелепу долонями, покладеними одна на іншу. Виштовхніть нижню щелепу руками вгору, потім опустіть голову вниз. Вправа виконується 4-6 разів

Категорія: Формування психолого-педагогічної культури батьків. Сучасні форми взаємодії з батьками | Додав: kolinko
Переглядів: 7641 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       
 ОСВІТНЯ КАРТА МІСТА
(САЙТИ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ МІСТА) 
Освітня карта міста
Офіційні сайти


 Профспілка працівників освіти і науки

Інформаційні сайти
Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license