Меню сайтуВихід

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0


Користувачі на сайті:


Головна » До вершин професійної майстерності » Міська профспілкова організація » 2014-2016 рр.
2012-2014 рр. [19]2014-2016 рр. [34]
2017-2019 [26]


01.01.2015, 15:52

Протягом  останніх років помітно зміцніла взаємодія міськкому профспілки, профспілкових комітетів з керівництвом управління освіти і навчальних закладів  на основі соціального партнерства.

Цілеспрямовано вдосконалюється робота з колективно – договірного регулювання соціально – трудових відносин. Міськкомом профспілки спільно з управлінням праці і соцзахисту населення розроблено нові моделі колдоговорів відповідно до змін чинного законодавства, проведено 5 навчальних семінарів з цих питань. 

Голови профкомів навчальних закладів міста  володіють  механізмом ініціювання, укладання і реєстрації колдоговорів в державних органах влади. Діє колективна угода міжуправлінням освіти і міськкомом профспілки, 100 % навчальних закладів охоплені колдоговорами. Безпосередньо в навчальних закладах згідно із законодавством соціальний діалог забезпечується спільним вирішенням питань запровадження, перегляду та змін норм праці, в т.ч. розподілення навчального навантаження, тарифікації; оплати праці, умов виплати та розмірів надбавок, доплат, премій, винагород, інших заохочувальних, компенсаційних виплат. З профкомами погоджуються графіки змінності та надання відпусток; з дозволу профкому здійснюється залучення працівників до надурочних робіт та робіт у вихідні дні; профкоми беруть участь у розробці правил внутрішнього трудового розпорядку, положень щодо стимулювання працівників.

Згідно інформацій  профкомів   дійсно є прагнення з боку адміністрацій і профкомів результативно працювати в межах підписаного колдоговору в кожній школі і дитячому садку. Здійснюється плановий  контроль за їх виконанням, за проведенням щорічних звітів  адміністрацій і профкомів на зборах трудових  колективів.

Значну увагу всі профспілкові комітети приділяють також здійсненню громадського контролю за дотриманням законодавства про працю. В 2014 - 2015 навчальному році працівниками міськкому та обкому профспілки проведено робочі зустрічі з профактивом первинних профспілкових організацій та керівниками навчальних закладів м. Миколаєва  ЗОШ № 20 (голова профкому Рассанова Л.П.), ЗОШ № 56 (голова профкому Орлова Л.С.), ЗОШ № 26 (голова профкому Зінченко А.В.),  ДНЗ №141 (голова профкому Пестрак Н.А.), № 130 (голова профкому Бойко Н.В.), будинку творчості учнів Ленінського району (голова профкому Сироєжко О.В.).

Під час зустрічі з профспілковим активом, головами первинних профспілкових організацій, керівниками навчальних закладів порушувались питання мотивації профспілкового членства, дотримання Статутних норм виборними профспілковими органами щодо організаційного зміцнення профспілки, удосконалення соціального партнерства, дотримання норм трудового законодавства, навчання профактиву, організації культурно-масової, спортивної роботи серед членів профспілки, планування роботи, інформаційного забезпечення, тощо. З усіх питань надано практичну допомогу.                   

Міськком профспілки правову роботу організовує через навчання профактиву, методичний супровід нових нормативно-правових актів, моніторинг звернень членів профспілки, надання безоплатних правових і юридичних консультацій.

Відповідно до чинного законодавства голови профкомів входять до складу  атестаційних та тарифікаційних комісій закладів освіти міста і сприяють,щоб  рішення, які приймаються на засіданнях  комісій, завжди  були на користь працівника, який атестується.

З метою  посилення ролі і значення первинних профспілкових організацій та їх лідерів  з питань  забезпечення  належного рівня внутрішньоспілкової роботи, спрямованої  на захист трудових прав і соціально-економічних інтересів членів галузевої Профспілки  протягом десяти років  наші профкоми беруть активну участь в обласному конкурсі на кращу первинну профспілкову організацію. Так і в 2014-15 н.р. переможцем цього конкурсу став профспілковий комітет муніципального колегіуму (голова профкому Заінчковська Л.В.). А профспілковий комітет ЗОШ №46  став переможцем обласного конкурсу на кращий профспілковий відеоролик (голова профкому Сачук Г.В.).23 грудня 2014 року делегація освітян міста взяла участь у багатотисячній акції протесту профспілок у зв’язку  з наступом на конституційні права та гарантії працюючих при формуванні Держбюджету на 2015 рік.Міськком профспілки, профкоми закладів  не залишають поза увагою питання збереження і зміцнення здоров’я наших спілчан.      Для реалізації цих Статутних завдань міськкомом профспілки створена  та обладнана за профспілкові кошти  тренажерна зала для безкоштовних тренувань членів профспілки, в Будинку вчителя працюють для освітян спортивно-оздоровчі гуртки.

Збірні команди освітян міста щорічно беруть участь в обласних спортивних змаганнях, в змаганнях з туристичного багатоборства, організованих обкомом профспілки працівників освіти. У 2015 році команда вчителів міста посіла І місце в обласних туристичних змаганнях.Сьогодні активний відпочинок,  оздоровлення сімей, дітей перетворилися в складову частину сучасної людини і стали важливою формою використання ними вільного часу. Так вважають профкоми ЗОШ №20, № 42, № 56, № 48,  ДНЗ№1, №5 №7, № 20, № 68, « 82, № 130, №143, Академії дитячої творчості, Палацу творчості учнів та багато інших, які постійно організують екскурсійні поїздки, маршрути вихідного дня, походи в театри, клуби, басейни та інше.Міським комітетом щорічно  проводиться активна робота щодо організації літнього оздоровлення членів профспілки та їх дітей, задля цього і в 2015 році були укладені  договори з обкомом профспілки та з університетом кораблебудування.

З кожним роком зростає кількість членів профспілки, яких ми маємо можливість оздоровити за пільговими профспілковими путівками на базі «Зміна»  в Рибаківці та
на базі «Акваторія» і Очакові. Влітку 2015 року міськком профспілки  має  вже 7 своїх кімнат  на базі «Зміна» замість трьох минулого року.

Для поліпшення умов відпочинку в додаткові кімнати закуплені нові меблі і холодильники. Так, цього літа пільгові путівки отримали  690 членів профспілки та їх дітей, що на 60 % більше, ніж минулого року.

Голова міськкому профспілки працівників освіти Мовчан С.В.


 

Категорія: 2014-2016 рр. | Додав: kolinko
Переглядів: 1321 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       
 ОСВІТНЯ КАРТА МІСТА
(САЙТИ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ МІСТА) 
Освітня карта міста
Офіційні сайти


 Профспілка працівників освіти і науки

Інформаційні сайтиУправління освіти Миколаївської міської ради © 2018

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license