Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2011-2012 н.р.

На посту номер один несуть варту лише зразкові учні
08.05.2012, 12:51
Олександра Ментель
Газета Верховної Ради України «Голос України», 8 травня 2012 року
У Миколаєві  місце розташування меморіального комплексу  68  Героям-ольшанцям    називають священним.   З ним пов'язаний  єдиний випадок  в  історії Великої Вітчизняної війни, коли  загону морських піхотинців  у повному складі було присвоєно  звання Героїв  Радянського Союзу.
Нині  про героїчний десант під командуванням старшого   лейтенанта  Костянтина  Ольшанського розповідають  у куточках бойової слави в усіх  школах та вузах обласного центру.  За  два дні до наступу наших військ морські піхотинці прорвалися  в окуповане фашистами місто та закріпилися  у морському порту. Відбивши 18 атак, вони  відвернули  на себе увагу значних частин ворога і не дали  фашистам  підірвати порт, причали, елеватор та інші  споруди.   Вранці  28 березня 1944 року, коли частини Радянської армії увійшли у Миколаїв,  із десантного загону у складі 68-ми чоловік живими залишилося всього 12.
Розпорядженням миколаївського міського голови Володимира Чайки від 5 травня 2010 року  біля Вічного вогню та Братської могили Героїв-ольшанців офіційно відкрито  молодіжний пост №1.
Як розповіла «Голосу України» директор Клубу юних моряків з флотилією Ольга Приходченко, згідно з Положенням  міської ради, заступити на варту мають право лише кращі учні 8-11 класів  загальноосвітніх закладів Миколаєва. Разом зі шкільним учителем із захисту Вітчизни  майбутні  вартові посту №1 упродовж місяця проходять при клубі спеціальну підготовку. Кожна школа несе варту упродовж одного тижня. Удень біля меморіального комплексу змінюється п’ять загонів вартових.  Це дуже зворушливе видовище.  Городяни знають графік зміни вартових, і тому намагаються спеціально прийти до Вічного вогню у ці урочисті хвилини. Та найбільш хвилюючим  моментом  для кожного учасника несення варти є приймання та здавання  зброї  у Клубі юних моряків з флотилією. Підлітки публічно проголошують, що вони є захисниками миру та гідно берегтимуть  пам'ять про подвиг   свого народу.
Несення учнівської варти на цьому місці  було започатковано ще у повоєнні роки. Однак від початку  90-х  і до  появи розпорядження міського голови це   відбувалося з особистої ініціативи  начальника Клубу бойових мистецтв «Рись» Олександра Міненка.  9 Травня та у День визволення міста від фашистських загарбників на варту біля поста №1 так само заступатимуть бійці  «Рисі».
На фото: Варту біля Вічного вогню довірили кращим учням миколаївської ЗОШ   №57. Фото надане прес-клубом «Срібні вітрила» ЗОШ №57

Додав: kolinko |
Переглядів: 839
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018