Пошук


Меню сайту

Форма входу
  


Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2015-2016 н.р.

Година пам’яті. Голокост – лихо століття (ЗОШ №29)
06.02.2016, 19:36
Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Історія нашої Батьківщини, на жаль, має й сумні сторінки. Україна – це країна пісні й краси. Україна в роки Голокосту – це країна смерті. Смерті безвинних…
З нагоди Дня вшанування пам’яті жертв Голокосту в Миколаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №29 пройшла година пам’яті «Голокост - лихо століття» для учнівської молоді під керівництвом директора школи, вчителя історії та правознавства Грицюк Лариси Анатоліївни. Мета виховного заходу полягала в сприянні поглибленню знань з проблемних тем вітчизняної історії, вихованні ціннісного ставлення до себе, людей, почуття гуманності та формуванню толерантності у міжнаціональних відносинах.
Після вступного слова директора, Грицюк Лариси Анатоліївни, ведучі Горбачова Вікторія і Коваленко Анна пояснили походження понять «голокост, шоа, дрітер хурбм», їх використання в історичній науці. Адже під жертвами Голокосту крім загиблих євреїв слід розуміти також інші етнічні та соціальні групи, яких нацисти переслідували і знищували. Це цигани, геї, масони, безнадійно хворі. Шоа (на івр. – лихо, катастрофа) – маловідомий в історії термін, що вживається євреями на івриті для позначення політики німецьких нацистів по планомірному знищенню єврейського етносу. Тільки по відношенню до євреїв на ідиш застосовується інший термін – «дрітер хурбм» третє руйнування (після руйнування Першого та Другого єрусалимських храмів).
До цього часу суперечливим є питання про кількість жертв Голокосту. Учні 10 класу зібрали статистичні дані із різних джерел. Документи Нюрнберзького трибуналу оприлюднюють число шість мільйонів чоловік.
Багато матеріалу було зібрано учнями про масові єврейські погроми в Німеччині в ніч з 9 на 10 листопада 1938 року, що ввійшли в історію як «Кришталева ніч».
Але найбільше юнаків і дівчат схвилювали виступи учнів 10 класу про жахливу трагедію Бабиного Яру. Цікавий і змістовний матеріал приготував Савицький Дмитро про походження назви «Бабин Яр». Виявляється, перша згадка датується 1401 роком, коли володарка цієї землі жінка-шинкарка («баба») продала її Домініканському монастирю. У 15 – 17 ст. згадується як урочище Бісова баба, Шалена баба.
Не обійшла трагедія і нашу Миколаївщину.
З перших днів окупації німці відразу взялися за рішення «єврейського питання»: всіх євреїв було зареєстровано і вже в кінці серпня в Миколаєві було розстріляно 227 євреїв.
16 вересня 1941 року всім євреям було наказано зібратися з речами в районі старого єврейського кладовища (тепер на цьому місці зоопарк). Населення міста з плачем проводжало натовп євреїв, які йшли на кладовище. Тут окупанти зібрали і вивезли на розстріл понад 10 тисяч євреїв, а в червні 1942 року на цьому місці розстріляли представників цієї національності, які ще залишалися в нашому місті. В пам'ять про ці події, на розі Херсонського шосе і Жовтневого проспекту, біля старого єврейського кладовища, встановлено пам’ятний знак жертвам Голокоста.
Всього в Миколаївській області розстріли єврейського населення відбувалися в 24 районах. Встановлено 31 місце масових поховань жертв Голокоста. Але найтрагічніші події відбулися в таборі смерті поблизу села Богданівки Доманівського району. За роки війни, за приблизними підрахунками, в Миколаївській області було знищено 200 тисяч євреїв.
Вчитель історії Мороз Євген Олександрович познайомив присутніх із поняттям «Праведник світу». Таке звання присвоювали не-євреям, які рятували від загибелі євреїв. 2272 українці носять це почесне звання. Серед них відомий митрополит Андрій Шептицький, священник Омелян Ковч.
Жителька Корабельного району, Безверхня Тетяна Іванівна, донька Безверхньої Надії Семенівни, родина якої врятувала єврейську сім`ю та отримала звання - Праведник народів Світу.
У листопаді 2015 року вчитель відвідав Яд Вашем - офіційний меморіал в Єрусалимі (Ізраїль), присвячений жертвам Голокосту та поділився ще раз своїми враженнями.
Шкільний бібліотекар Криницька Ольга Костянівна розповіла школярам про літературні твори, в яких описано події тих років.
На заході була присутня член Миколаївської обласної єврейської громади Коршунська Ірина Володимирівна. Ірина Володимирівна звернулася до всіх присутніх на заході зі словами: «Китайська мудрість попереджує: «Не забувай минулого. Воно є вчителем майбутнього». Історія вимагає від нас бути правдивими.». Гвідо Кнопп,німецький історик сказав про Голокост такі слова:«Голокост був у німецькій історії, був у моїй власній історії, а ми відповідальні за свою історію. Ми не відповідальні за минуле, ми відповідальні за пам'ять про минуле»
Гостя подякувала організаторам заходу, директору школи Грицюк Л.А., учням школи, вчителям за підготовлений змістовний матеріал.
На мою думку, отримана учнями інформація стане поштовхом до більш глибокого вивчення цього питання, або просто залишить слід у їхній пам’яті.
Братошевська С.В., ЗДВР ЗОШ №29


Додав: надія |
Переглядів: 944
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018