Пошук


Меню сайту

Форма входу
  


Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2016-2017 н.р.

День української писемності та мови в ЗОШ №52
10.11.2016, 14:41

Щорічно 9 листопада в Миколаївській загальноосвітній школі I- III ступенів №52 відзначають  День української писемності та мови. У цей день разом з усіма українцями ми віддаємо шану українському літописцю Нестору - послідовнику творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, як вважають дослідники, і починається писемна українська мова. 9 листопада у нашій школі традиційно стартував I етап XVII конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.     

Шестеро  учнів нашої школи напередодні свята взяли участь у районному фестивалі- конкурсі до Дня української писемності  «Калиновий цвіт» в 3-х номінаціях: «Образотворче мистецтво», «Художня декламація», «Вокальне мистецтво». Наші учні в черговий раз довели, що вони небайдужі до краси й багатства рідної мови та здатні довести свою любов і захоплення нею.

Традиційною стала участь кращих учнів 9 – 11 класів  та вчителів нашої школи у Всеукраїнському радіодиктанті національної  єдності. Проведена акція сприяла  об’єднанню усіх небайдужих навколо українського слова.

Протягом 1 уроку 9 листопада  учні – інформатори  9 – А класу  у всіх класах школи провели інформ-досьє «Історія української писемності й  мови». У цікавій формі вони розповіли про історію виникнення свята – Дня української писемності та мови, про життя та діяльність просвітителів Кирила та Мефодія, їхнього послідовника Нестора Літописця, про вшанування пам’яті творців української мови, про сучасний стан рідної  мови. Отриману інформацію учні 1 -11 класів змогли використати, взявши участь у квесті «Веселкова наша мова».  

Серед учнів 2  - 4 класів був проведений конкурс каліграфії, який мав на меті пропагувати гарне, охайне, розбірливе, грамотне, каліграфічне письмо.

У паралелі 3 – іх класів відбувся урок-конкурс юних мовознавців «Мовний калейдоскоп». Учні відгадували мовні загадки, показали свої знання з визначення мовознавчих термінів. Учні 4 – их класів презентували книжки українських письменників сучасності. Серед них твори Івана Андрусяка, Галини Вдовиченко, Денисенко Лариси.

Протягом дня вчителі початкових класів на уроках проводили мовознавчі хвилинки «Як намистинки диво калинове – кохана мово»: діти складали і розгадували ребуси, кросворди, мовознавчі загадки, мета грами, цікавиі ігри зі словами.

Святковою була й шкільна обстановка. Коридори й навчальні кабінети прикрашені святковою атрибутикою, стіннівками, висловами про українську мову, державною  символікою. Патріотично налаштовані учні та вчителі одягли вишиванки чи  прикрасили свій одяг елементами народної символіки.

У «Шкільному вікні» та холі школи протягом святкового дня діяли інформаційні дошки, з яких учні та батьки школи могли отримати не лише інформацію про історію свята, а й познайомитися з планом заходів святкового дня, отримати запрошення на участь у тому чи іншому заході, перевірити

результати конкурсного квесту «Веселкова наша мова».

Метою всіх проведених заходів було донести до учнів красу і багатство української мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Прес-центр школи

 

Додав: Управління_освіти |
Переглядів: 857
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018