Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2016-2017 н.р.

Заняття школи педагогічної майстерності в МСЮТ
30.10.2016, 20:09

У міській станції юних техніків пройшло заняття Школи педагогічної майстерності «Розвиток самоосвітньої компетенції вихованців».

Його  гаслом були слова О.М.Фоміной:  «Компетенція саморозвитку та самоосвіти пов’язана з потребою й готовністю постійно навчатися, як в професійному відношенні, так і в особистому житті».

Сьогодні проблема формування самоосвітньої компетенції учнів дуже актуальна. Чому? Бо відомо, що основою сучасної освіти є зовсім нова людина, новий учень, який прагне до саморозвитку та самовдосконалення, уміє самостійно здобувати інформацію, розширюючи свій світогляд. А сучасні педагоги повинні сьогодні навчити вихованців орієнтуватися в потоці інформації, формувати в них готовність до самоосвіти.

Тому для роботи над темою був обраний метод «фішбоун», метод, при якому активізуються дослідницькі здібності при правильній постановці проблеми.

Для вирішення проблемного питання педагоги, перед усім, повинні були відповісти на питання: Що таке самоосвіта вихованців? Чим вона відрізняється від освіти? Якими якостями та вміннями повинен володіти випускник, щоб знайти своє місце в житті? Ці питання стали основними для обговорення на першому етапі роботи з моделлю  –  «риб’ячий скелет».

Переходячи до другого етапу викладачі зупинились на причинах труднощів, які, як показує практика, помітно знижують інтенсивність самоосвітньої роботи серед вихованців.

І на заключному етапі роботи («хвіст»– відповідь на проблемне питання, поради) педагоги, спираючись на власний досвід роботи, конкретні життєві обставини, будували оптимальні методи та прийоми, що доцільно використовувати під час впровадження алгоритму самоосвітньої роботи з вихованцями.

Завідуючий методичним відділом Калініна Л.Г.
 

Додав: Управління_освіти |
Переглядів: 834
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018