Пошук


Меню сайту

Форма входу
  
Радимо переглянути   
Інші події

Конкурси для учнів

Конкурси для вчителів


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0


Головна » Інструктивно-методичні матеріали » Сьогодення миколаївської освіти » 2017-2018 н.р.

Засідання педагогічної ради в ЗОШ №29 «Проектна діяльність учнів як напрямок впровадження STEM—освіти»
19.11.2017, 21:17

 

У нашому закладі освітній процес спрямований на формування успішної особистості в умовах упровадження Нової української школи шляхом STEM-освіти. Відповідно до річного плану роботи школи на 2017/2018 навчальний рік проведено засідання педагогічної ради на тему: «Проектна діяльність учнів як напрямок впровадження STEM—освіти» під головуванням директора школи Грицюк Л.А.

 


Особливою формою наскрізного STEM-навчання в закладі є інтегровані уроки/заняття, які спрямовані на встановлення міжпредметних зв’язків, що сприяють формуванню в учнів цілісного, системного світогляду, актуалізації особистісного ставлення до питань, що розглядаються на уроці. Саме такі інтегровані уроки проходять у 1-А та 2-А класах. Викладання у них здійснюється за Всеукраїнським науково-педагогічним проектом «Інтелект України». Адже саме початкова школа закладає фундамент для здобуття якісної освіти. Учителі Бикович Н.М. та Рідкоборода Л.В. поділилися своїми успішними практиками з цього питання.
Одним із ефективних засобів формування компетентностей є дослідно-проектна діяльність.
У цьому навчальному році велика увага приділена організації та реалізації навчальних проектів з усіх предметів. А головне, перехід до більш високого рівня опанування як учителями, так і учнями методики стемівського проекту. Структура інтегрованого STEM-проекту не відрізняється від звичайного навчального проекту. Основна відмінність STEM-проекту — це результат: виготовлення продукту, який використовується в реальній навчальній діяльності або житті + набуття, розвиток нових навичок (керівникові проекту дуже важливо при його розробці знайти таку діяльність для кожного учасника.
Свої напрацювання презентували Кухаренко І.Г. та Маркелова Н.С.

 


З метою залучення учнів до практичної діяльності у закладі розширено діапазон організаційних форм, методів навчання, способів навчальної взаємодії та надано пріоритет засвоєнню навчального матеріалу у процесі екскурсій, квестів, конкурсів, фестивалів, практикумів тощо. ПЕРШІ НАУКОВІ ПІКНІКИ відбулися, 20 жовтня 2017р.

 

 


Учитель біології Дибченко В.І. познайомила з реалізацією міжпредметних зв’язків між біологією та хімією в рамках оновлених навчальних програм за новим державним стандартом.
Хоча напрямок STEM і набирає популярності, дотепер не існує спільної думки стосовно того, що означає, приміром, вираз «STEM-професія». Сучасне життя стрімке та мінливе, воно технологічне та аналітичне. І професії все частіше знаходяться на межі різних дисциплін, як правило, природничих та технічних. З питанням про розширення поінформаності про STEM-предмети і професії в позаурочній діяльності виступила учитель географії Гайченко Н.А.

 

 


Після показового уроку фізики у 7 класі «Захист навчальних проектів за темою «Фізика – наука природнича» для учителів фізики (слухачів курсів при МОІППО), до мене звернулася вчителька музичного мистецтва Рибакова Т.В. з похвальною оцінкою виготовленої учнями саморобної гітари. Під час педради був проведений майстер-клас «Виготовлення музичних інструментів з підручних матеріалів», де вчителі проявили свої мейкерські здібності.

 

 


Пропоную кожному вчителю продовжувати впроваджувати STEAM-освіту у закладі! Це не потребує матеріальних інвестицій. Інвестуйте своє бажання змінювати освіту, свої уміння навчатись та навчати інших, свою здатність об'єднувати навколо себе батьків, вчителів, зацікавлених осіб, щоб діти досліджували, творили та пізнавали світ навколо себе через проектну діяльність.

 

 

Братошевська Світлана Вікторівна, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ № 29

 


Додав: надія |
Переглядів: 1359
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми в соцмережах
       Інформаційний партнер
Науково-педагогічна бібліотека Миколаєва

Сайти навчальних закладів

Корисні посилання


Управління освіти Миколаївської міської ради © 2018